سوال خاصی ذهنتان را مشغول کرده است؟
ما از قبل پاسختان را آماده کرده‌ایم!
سوالات مربوط به منتورها
سوالات مربوط به شرکاء
سوالات مربوط به بامبو

سوالات مربوط به بامبو

۱- برای ورود به بامبو از کجا باید شروع کنم؟

توضیحات کامل برای ورود به بامبو در این صفحه داده شده؛ کافی است مراحل ذکر شده را دنبال کنید و اطلاعاتتان را به دست ما برسانید.

۲- میزان سرمایه‌گذاری چقدر است؟

بامبو به طور متوسط ۴۰ میلیون تومان در ازای ۲۰ درصد سهام استارتاپ شما سرمایه‌گذاری می‌کند.

۳- از کجا مطمئن باشم ایده من کپی نخواهد شد؟ آیا تفاهم‌نامه‌ای امضا می‌کنید؟

متاسفانه به دلایل مختلف امکان امضای تفاهم‌نامه یا NDA وجود ندارد. مثلا اینکه ایده‌های بسیار زیادی با ما مطرح می‌شود و بسیاری از آن‌ها با هم همپوشانی دارد. بهتر است اعتماد کنید که شغل ما دزدیدن ایده نیست!

۴- آیا برای ورود به بامبو باید طرح تجاری کسب‌وکار نوشته باشیم؟

خیر. نیازی به طرح تجاری مکتوب نیست. فقط کافی است سوالات موجود در فرم ثبت نام را کامل و مشروح پاسخ بدهید؛ در زمان مصاحبه حضوری با شما سایر سوالات احتمالی را خواهیم پرسید.

۵- آیا می‌توانم مراجعه حضوری داشته باشم؟

نیازی به مراجعه حضوری نیست؛ ما با تیم‌های منتخب برای مصاحبه حضوری تماس می‌گیریم.

۶- اگر تیم‌های مختلف در حال کار روی یک ایده باشند، باز هم می‌توانند وارد بامبو شوند؟

بله. هرچند ما تلاش می‌کنیم تیم‌هایی که دقیقا روی یک ایده کار می‌کنند در یک دوره نباشند. اما اگر هم اینطور بشود، تنها اتفاقی که می‌افتد این است که ما به آن تیم نمی‌گوییم رقیبش در چه وضعیتی است.

۷- سرمایه‌گذاری بامبو برای استارتاپ ما کافی نیست، چه فایده؟

بامبو در پایان دوره شما را به سرمایه‌گذاران دیگر معرفی می‌کند که بتوانید سرمایه‌های بیشتری جذب کنید. بعلاوه سرمایه اولیه کوچک‌ترین کمک ماست؛ در بامبو خدماتی ارائه می‌شود که نتایج آن را تاهمیشه در استارتاپ خود احساس خواهید کرد.

۸- بامبو چه دخالت‌هایی در شرکت ما می‌کند؟

بامبو بیش از هرچیز نقش انتقال تجربه دارد و نقش مشاور دارد تا بتوانید سریع‌تر پیشرفت کنید. بنابراین قصد دخالت در امور را ندارد و شما تصمیم‌گیرنده و پیش‌برنده استارتاپ خود هستید. اما برای حفظ ارتباط دائمی و نزدیک، یکی از اعضای هیئت مدیره از طرف بامبو انتخاب می‌شود.

۹- من به تنهایی استارتاپ راه انداخته‌ام. می‌توانم وارد بامبو شوم؟

متاسفانه خیر. یک نفر برای انجام تمام کارهای یک استارتاپ کافی نیست. اولین گام همدل کردن چند انسان توانمند و ایجاد تیم است. ما در ادامه به تکمیل تیم شما کمک خواهیم کرد اما برای شروع باید حداقل دونفر با توانایی‌های مکمل باشید.

۱۰- بامبو تیم‌ها را چگونه ارزیابی و انتخاب می‌کند؟

در لایه اول با بررسی فرم‌های پذیرش، تعدادی از استارتاپ‌ها برای مصاحبه حضوری انتخاب می‌شوند. مدیران بامبو تیم‌ها را در مصاحبه از لحاظ محصول، بازار و اعضای تیم ارزیابی می‌کنند و نهایتا متناسب با ظرفیت دوره، تعدادی از تیم‌ها انتخاب خواهند شد تا در دوره حضور داشته باشند.

۱۱- تیم ما چندین ایده دارد! آیا فقط باید یکی را ثبت کنیم؟

نه؛ می‌توانید همه آن‌ها را ثبت کنید و ما همه آن‌ها را بررسی می‌کنیم؛ اما این یک سیگنال است که بر روی هیچ‌کدام از ایده‌ها متمرکز نبوده‌اید. پیشنهادمان این است که ایده‌ای را ثبت کنید و پیش ببرید که بیش از همه به آن اعتقاد دارید.

۱۲- ما نیازی به سرمایه اولیه نداریم. چه دلیلی دارد وارد بامبو شویم؟

سرمایه اولیه کوچک‌ترین کمک ماست؛ در بامبو خدماتی ارائه می‌شود که نتایج آن را تاهمیشه در استارتاپ خود احساس خواهید کرد. تیم‌های زیادی هستند که سرمایه مورد نیازشان را از راه‌های دیگر کسب کرده‌اند اما بامبو را برای پیشرفت انتخاب می‌کنند.

۱۳- در چه حوزه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنید؟

دوره شتاب‌دهی بامبو در حال حاضر فقط برای استارتاپ‌های حوزه‌های مرتبط با IT و موبایل می‌تواند موثر باشد، چون در این حوزه‌ها تخصص، دانش و تجربه بیشتری وجود دارد. ‍‍ممکن است در آینده حوزه‌های دیگری نیز اضافه شود که حتما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

۱۴- آیا قبل از ورود به بامبو باید شرکت ثبت شده داشته باشیم؟

خیر؛ لزومی به ثبت شرکت نیست؛ بامبو برای این کار به شما کمک می‌کند.

 


سوالات مربوط به شرکای تجاری

۱- شرکای تجاری شما به چه درد استارتاپ ما میخورند؟

برخی استارتاپ‌ها هستند که خدماتشان برای سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌تواند مفید باشد؛ از طرف دیگر برخی استارتاپ‌ها برای ارائه خدمات خود نیاز دارند که با یک اپراتور تلفن همراه یا شرکت‌های دیگر همکاری کنند.

۲- چرا مستقیما با شرکای شما ارتباط برقرار نکنم؟

به عنوان یک استارتاپ یا شرکت کوچک، چندان راحت نخواهد بود که بتوانید با شرکت‌های بزرگ ارتباط موثر برقرار کنید؛ از طرفی، به واسطه سابقه همکاری طولانی ما با این شرکت‌‎ها، احتمالا در زمان کمتری می‌توان به نتیجه رسید.

۳- چگونه با شرکای شما همکاری کنم؟

در صورت پذیرفته شدن در بامبو، شما به افراد مرتبط با موضوع فعالیتتان در هر یک از سازمان‌های همکار بامبو متصل خواهید شد.

۴- چرا سازمان مدنظر من در میان شرکای شما دیده نمی‌شود؟

ما شبکه گسترده‌ای از شرکت‌ها، دانشگاهها و سازمان‌ها را در اطراف خود داریم و این شبکه هر روز در حال وسیع شدن است؛ اما قطعا نمی‌توان همه شرکت‌ها را یکجا داشت.


سوالات مربوط به منتورها

۱- چرا این افراد را به عنوان منتور انتخاب کرده‌اید؟

این افراد از میان بهترین متخصصان در حوزه کاری خودشان انتخاب شده‌اند. تقریبا همه آن‌ها در یک یا چند استارتاپ نقش موثر داشته‌اند و حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

۲- چگونه بفهمم که سابقه کاری منتورها مرتبط با حوزه فعالیت ماست؟

در صفحه هر منتور توضیحات مختصری از سابقه وی نوشته شده است؛ برای جزییات بیشتر به صفحه linkedin آن‌ها مراجعه کنید.

۳- چگونه با منتورها ارتباط برقرار کنم؟

پس از پذیرفته شدن در بامبو، می‌توانید موضوع مورد نظرتان را با ما در میان بگذارید و ما هماهنگی‌های لازم برای ارتباط با فرد مناسب را انجام می‌دهیم.

۴- برخی از منتورها در ایران نیستند، چگونه می‌توانند کمک کنند؟

بسیاری از آن‌ها به دلیل ماهیت فعالیتشان چندین بار در سال به ایران سفر می‌کنند که می‌توان از آن فرصت‌ها استفاده کرد؛ در غیر این صورت، باید به تماس تصویری قانع شد!


اگر پاسخ خود را نیافتید، می‌توانید در صفحه تماس با ما سوال خود را بپرسید.