هیچ چیزی برای از دست دادن ندارید.

۱۳۹۴/۰۹/۱۷ ۲۲:۰۵

چون می خواهید درباره کارآفرینی بیشتر بدانید، اینجا هستید. شاید در مورد ایده تان شک و تردید دارید و یا حتی نمی دانید از کجا شروع کنید. شاید شما به اینکه کسب و کاری را با ایده تان شروع کنید، شک دارید. در هر صورت، به این مسئله فکر می کنید. شما می دانید که می خواهید رئیس خودتان باشید. به زودی صبح از خواب بیدار می شوید و با خود می گویید که میخواهید کسب و کار خودتان را شروع کنید. حتی اگر نخواهید، شما به این فکر میکنید که اگر کسب و کار خودتان را داشته باشید، زندگی تان چقدر تغییر خواهد کرد. چه چیزی مانع شما است؟ نداشتن سرمایه؟ نداشتن یک ایده؟ یا راهی مناسب برای بیان آن ایده؟ ترس؟

اگر می خواهید مسیر زندگیتان متحول شود، باید از آرامش فعلی تان بگذرید.

هر روز مقداری از زمان آزادتان را به طوفان مغزی بپردازید. شما از هیچ میلیونر موفقی نخواهید شنید که مسیر آسانی را طی کرده، اما همه آنها می گویند که باید به خودتان ایمان داشته باشید و از همه مهم تر ریسک کنید. این به معنی دست کشیدن از کار معمول  و فعالیت مداوم روی ایده تان نیست. یک ضرب المثل انگلیسی معروف وجود دارد، به نظر شما درست است؟ اگر نتوانید برنامه ریزی کنید، برنامه ریزی هایتان به شکست منجر می شود.

چه اتفاقی می افتد، اگر شما کسب و کار خود را آغاز کنید ولی نتیجه مفیدی از آن به دست نیاید؟ چه موفق شوید چه نشوید، از تجربیاتی که باعث شکست شما شده اند، نکات جدیدی یاد گرفته اید و می دانید که چه چیزی باعث شکست شما شده است، همه اینها خودشان نوعی موفقیت هستند. برای برنامه ریزی یک کسب و کار ، تلاش کنید و زمان زیادی را صرف کنید. ممکن است شما از زمانی که گذاشته اید، نتیجه مطلوبی نگیرید، ولی چیزی بسیار ارزشمند تر از زمان و نتیجه را در دست خواهید داشت: آن هم اینکه فقط با تلاش است که نتیجه به دست می آید.

قبلا هم در مورد شبکه ها صحبت شده است و اینکه چگونه شبکه ها مسیر زندگی مرا تغییر داده است. زمانی که من شبکه را آغاز کردم، حتی فکر شکست را نمی کردم و مداوم به نکات مثبتی که از آن یاد خواهم گرفت فکر می کردم. من زمان آزاد زیادی داشتم و طوری از آن استفاده کردم که بیشترین بهره را ببرم. بیرون بروید و مردم را ببینید، دنبال فرصت ها باشید،  محیط اطرافتان را درک کنید.

Go-out-and-start-meeting-people

وقتی برای اولین بار با کارآفرینان خاور میانه تماس گرفتم، می دانستم که هیچ چیزی برای از دست دادن ندارم. زمانی که مجله آنلاین خودم را شروع کردم،  باز هم چیزی برای از دست دادن نداشتم. الان من روی دو کار جدید دیگر همزمان با پروژه های فعلی ام و کار روزانه ام، کار می کنم چرا که می دانم در واقع حتی اگر با شکست مواجه شوم، باز هم نکات جدیدی را خواهم آموخت. با همه اینها من زمان زیادی را برای خانواده و دوستانم دارم.

اگر حساسیت زیادی را در مورد کارهایتان دارید، همیشه راهی را پیدا خواهید کرد. در زندگی مسلما روزی خواهد بود که کار نکنید. شما کاری را که می کنید، دوست دارید. شما تا الان سخت تلاش کرده اید که به اینجا برسید. پس دلیلی ندارد که در همینجا متوقف شوید. تلاش کنید تا به مراحل بعدی برسید.

در زندگی شما، خواه یا ناخواه، شک و تردید های زیادی وجود دارد. یاد بگیرید که با این شک و تردید ها زندگی کنید. با داشتن امید، تلاش کنید. حتی اگر روزی در زندگی اتفاقات تلخی رخ داد، نباید دست از تلاش بکشید.

فقط شمایید که می توانید زندگیتان را به موفقیت برسانید. اگر به خودتان ایمان داشته باشید و به کاری که انجام می دهید، تعهد داشته باشید، قطعا راه زیادی را در پیش دارید. افکار منفی را از خود دور کنید و اطرافتان را با انسان های مثبت اندیش، شلوغ کنید. کارآفرینی به معنای کار زیاد و هجوم احساسات است. کاغذی بردارید و برنامه هایتان را بنویسید و سپس انجامشان دهید.

منبع: www.technolog.ir